KONTAKTA OSS SÅ HJÄLPER VI TILL MED DITT VAL AV ARBETSKLÄDER.

Dina synpunkter är oerhört viktiga för vårt arbete att ständigt bli bättre som leverantör av arbetskläder. Du är därför välkommen att höra av dig till oss via telefon eller genom att fylla i formuläret nedan.

För direktkontakt med våra säljare - kolla gärna in vår säljdisktrikskarta för att se vilken säljare som arbetar i just ditt distrikt.

TELEFONNUMMER

Växel: 0325-66 19 00
Säljsupport: 0325-66 19 10
Fakturafrågor: 0325-66 19 20
Returavdelning: 0325-66 19 30

 

 

ÖPPETTIDER 

Måndag-fredag 07:30-16:30

 

ÖPPETTIDER RETURAVDELNING

Måndag-torsdag 06:45-15:45
Fredag 06:45-14:30
 

AVVIKANDDE ÖPPETTIDER

23/10 Stänger vi kl. 14:00 förutom säljsupport som har öppet som vanligt
30/10 Stänger växeln kl. 15:00

HUVUDKONTOR

AB Blåkläder
Box 124
512 23 Svenljunga

 

 

 

 

BESÖKSADRESS

AB Blåkläder
Prästagärdet 3
512 53 Svenljunga

RETURADRESS

AB Blåkläder
Star street 1 Port 20
512 50 Svenljunga

Returavdelningens mail: claim@blaklader.com

 


Säljare

Martin Olsson - Sales Manager, Blåkläder AB

Martin Olsson

Sales Manager
Telefon: 076-849 57 00
martin.olsson@blaklader.com
Andreas Larsson - Manager KAM dept.  - Sverige

Andreas Larsson

Manager KAM dept.
Telefon: 070-688 90 81
Andreas.larsson@blaklader.com
Martin Davidsson | Key Account Manager | Blåkläder AB

Martin Davidsson

Key Account Manager
Telefon: 072-369 76 02
Martin.Davidsson@blaklader.com
krister nordahl | Key account Manager | Blåkläder AB

Krister Nordahl

Key Account Manager
Telefon: 070-645 55 54
krister.nordahl@blaklader.com
Benneth Hermansson | Key Account Manager, Blåkläder

Benneth Hermansson

Key Account Manager
Telefon: 073-807 66 29
benneth.hermansson@blaklader.com
Per Gidén - Säljare, AB Blåkläder

Per Gidén

Key Account Manager
Telefon: 070-520 40 18
per.giden@blaklader.com
Kristoffer Andreasson | Key Account Manager | Blåkläder AB

Kristoffer Andreasson

Key Account Manager
Telefon: 073-851 15 70
kristoffer.andreasson@blaklader.com
Mikael Norgren - End-User Promoter, AB Blåkläder

Mikael Norgren

End-User Promoter
Telefon: 072-961 46 76
mikael.norgren@blaklader.com

Sara Bengtsson

End-User Promoter
Mobilnummer: 070-415 34 77
sara.bengtsson@blaklader.com
Marcus Engström - Säljare - Syd, AB Blåkläder

Marcus Engström

Säljare - Syd
Telefon: 070-693 85 69
marcus.engstrom@blaklader.com
VAKANT

Anton Rolling

Säljare - Stockholm / Syd
Telefon: 0707-839015
anton.rolling@blaklader.com
Dennis Krånglin - Säljare - Stockholm / Dalarna - Sverige

Dennis Krånglin

Säljare - Stockholm / Dalarna
Telefon: 070-830 62 27
dennis.kranglin@blaklader.com
Olle Harlin - Säljare, AB Blåkläder

Olle Harlin

Säljare - Östra
Telefon: 070-279 62 20
olle.harlin@blaklader.com

Nick Andersson

Säljare - Sydost / Gotland
Telefon: 0708-258738
nick.andersson@blaklader.com
Dennis Sjöstedt - Säljare Norrland

Dennis Sjöstedt

Säljare - Norrland
Telefon: 073-305 69 86
dennis.sjostedt@blaklader.com
Jonas Kylander - Säljare Väst, Blåkläder AB

Jonas Kylander

Säljare - Väst
Telefon: 070-646 11 11
jonas.kylander@blaklader.com
Robin Dennis

Robin Dennis

Säljare – Väst | Göteborg & Bohuslän
Mobilnummer: 070-825 87 43
robin.dennis@blaklader.com

Säljsupport

Christer Axelsson - Sales Support Manager, AB Blåkläder

Christer Axelsson

Sales Support Manager
Telefon: 0325-66 19 10
christer.axelsson@blaklader.com
Ulf Emanuelsson - Säljsupport, AB Blåkläder

Ulf Emanuelsson

Säljsupport - Väst
Telefon: 0325-66 19 10
ulf.emanuelsson@blaklader.com
Martin Ståhl - Säljsupport, AB Blåkläder

Martin Ståhl

Säljsupport - Öst
Telefon: 0325-66 19 10
martin.stahl@blaklader.com
Jerry Persson - Säljsupport, AB Blåkläder

Jerry Persson

Säljsupport - Stockholm / Syd
Telefon: 0325-66 19 10
jerry.persson@blaklader.com
Dennis Pherson - Säljsupport, AB Blåkläder

Dennis Pherson

Säljsupport - Stockholm / Dalarna
Telefon: 0325-66 19 10
dennis.pherson@blaklader.com
Carolina Axelsson - Säljsupport, AB Blåkläder

Carolina Axelsson

Säljsupport - Sydost / Gotland
Telefon: 0325-66 19 10
carolina.axelsson@blaklader.com

Linda Rockäng

Säljsupport - Nord
Telefon: 0325-66 19 10
linda.rockang@blaklader.com
Sabina Johansson | CRM-coordinator | Blåkläder AB

Sabina Johansson

KAM Support/CRM
Telefon: 0325-66 91 63
sabina.johansson@blaklader.com
Jenny Hagberg - CRM-Coordinator/Tele Sales, AB Blåkläder

Jenny Hagberg

KAM support/Laundry
Telefon: 0325-66 19 28
jenny.hagberg@blaklader.com

Kontakta oss

* = Obligatoriskt fält