We have updated our integrity policy. By continuing to use our website you agree to these terms and conditions. Read more about the integrity policy.

KONTAKTA OSS SÅ HJÄLPER VI TILL MED DITT VAL AV ARBETSKLÄDER.

Dina synpunkter är oerhört viktiga för vårt arbete att ständigt bli bättre som leverantör av arbetskläder. Du är därför välkommen att höra av dig till oss via telefon eller genom att fylla i formuläret nedan.

För direktkontakt med våra säljare - kolla gärna in vår säljdistrikskarta för att se vilken säljare som arbetar i just ditt distrikt.

TELEFONNUMMER

Växel: 0325-66 19 00
Säljsupport: 0325-66 19 10
Fakturafrågor: 0325-66 19 20
Returavdelning: 0325-66 19 30


Avvikande öppetider

Vecka 29 och 30 har vi sommartid på Blåkläder och stänger klockan 15:00.

Vecka 26 till och med vecka 33 stänger vi 15:00 på fredagarna.

ÖPPETTIDER

Måndag-fredag 07:30-16:30
 

ÖPPETTIDER RETURAVDELNING

Måndag-torsdag 06:45-16:30
Fredag 06:45-15:15
Öppet även över lunch

 

 

 

HUVUDKONTOR

AB Blåkläder
Box 124
512 23 Svenljunga

 

 

 

 

BESÖKSADRESS

AB Blåkläder
Prästagärdet 3
512 53 Svenljunga

RETURADRESS

AB Blåkläder
Spinnaregatan 2
512 53 Svenljunga

Returavdelningens mail: claim@blaklader.com

 


Säljare

Martin Olsson - Sales Manager, Blåkläder AB

Martin Olsson

Sales Manager
Telefon: 076-849 57 00
martin.olsson@blaklader.com
Kristoffer Andreasson | Key Account Manager | Blåkläder AB

Kristoffer Andreasson

Key Account Manager
Telefon: 073-851 15 70
kristoffer.andreasson@blaklader.com
krister nordahl | Key account Manager | Blåkläder AB

Krister Nordahl

Key Account Manager
Telefon: 070-645 55 54
krister.nordahl@blaklader.com
Benneth Hermansson | Key Account Manager, Blåkläder

Benneth Hermansson

Key Account Manager
Telefon: 073-807 66 29
benneth.hermansson@blaklader.com
Andreas Larsson - Key Account Manager - Sverige

Andreas Larsson

Key Account Manager
Telefon: 070-688 90 81
Andreas.larsson@blaklader.com
Per Gidén - Säljare, AB Blåkläder

Per Gidén

Key Account Manager
Telefon: 070-520 40 18
per.giden@blaklader.com
Mikael Norgren - End-User Promoter, AB Blåkläder

Mikael Norgren

End-User Promoter
Telefon: 072-961 46 76
mikael.norgren@blaklader.com
Marcus Engström - Säljare - Syd, AB Blåkläder

Marcus Engström

Säljare - Syd
Telefon: 070-693 85 69
marcus.engstrom@blaklader.com
VAKANT

VAKANT

Säljare - Stockholm / Syd
Dennis Krånglin - Säljare - Stockholm / Dalarna - Sverige

Dennis Krånglin

Säljare - Stockholm / Dalarna
Telefon: 070-830 62 27
dennis.kranglin@blaklader.com
Olle Harlin - Säljare, AB Blåkläder

Olle Harlin

Säljare - Östra
Telefon: 070-279 62 20
olle.harlin@blaklader.com
Martin Olsson -Sales Manager, AB Blåkläder

Vakant

Säljare - Sydost / Gotland
Telefon: 076-849 57 00
martin.olsson@blaklader.com
Jonas Kylander - Säljare Väst, Blåkläder AB

Jonas Kylander

Säljare - Väst
Telefon: 070-646 11 11
jonas.kylander@blaklader.com
Dennis Sjöstedt - Säljare Norrland

Dennis Sjöstedt

Säljare - Norrland
Telefon: 073-305 69 86
dennis.sjostedt@blaklader.com

Säljsupport

Christer Axelsson - Sales Support Manager, AB Blåkläder

Christer Axelsson

Sales Support Manager
Telefon: 0325-66 19 10
christer.axelsson@blaklader.com
Ulf Emanuelsson - Säljsupport, AB Blåkläder

Ulf Emanuelsson

Säljsupport - Väst
Telefon: 0325-66 19 10
ulf.emanuelsson@blaklader.com
Martin Ståhl - Säljsupport, AB Blåkläder

Martin Ståhl

Säljsupport - Öst
Telefon: 0325-66 19 10
martin.stahl@blaklader.com
Jerry Persson - Säljsupport, AB Blåkläder

Jerry Persson

Säljsupport - Stockholm / Syd
Telefon: 0325-66 19 10
jerry.persson@blaklader.com
Dennis Pherson - Säljsupport, AB Blåkläder

Dennis Pherson

Säljsupport - Stockholm / Dalarna
Telefon: 0325-66 19 10
dennis.pherson@blaklader.com
Katarina Johansson - Säljsupport, AB Blåkläder

Katarina Johansson

Säljsupport - Syd
Telefon: 0325-66 19 10
katarina.johansson@blaklader.com
Niklas Nilsson - Säljsupport, AB Blåkläder

Niklas Nilsson

Säljsupport - Sydost / Gotland
Telefon: 0325-66 19 10
niklas.nilsson@blaklader.com

Robin Dennis

Säljsupport - Nord
Telefon: 0325-66 19 10
robin.dennis@blaklader.com
Sabina Johansson | CRM-coordinator | Blåkläder AB

Sabina Johansson

Mammaledig
Telefon: 0325-66 91 63
sabina.johansson@blaklader.com
Jenny Hagberg - CRM-Coordinator/Tele Sales, AB Blåkläder

Jenny Hagberg

CRM-Coordinator/Tele sales
Telefon: 0325-66 19 28
jenny.hagberg@blaklader.com

Kontakta oss

* = Obligatoriskt fält